Programa 2018

Feira Franca Medieval de Betanzos

15:00 h

Remate da colocación das paradas de venta da Feira Franca Medieval.

18:00 h

Apertura

18:00-22:00 h

RECUNCHO INFANTIL

Praza dos Irmáns García Naveira

18:00-22:00 h

CAMPAMENTO MEDIEVAL

Cantón Claudino Pita

19:30 h

Actuación de KOTE MALABAR

Praza da Constitución

19:30 h

Actuación do MAGO GONZÁLVEZ

Adro de Santa María

21:00 h

O señor de Andrade honra a todos os seus vasalos coa chegada á praza da Constitución desta real cidade e solicítalle ao ilustrísimo señor rexedor a apertura da FEIRA FRANCA

23:00 h

Representación do incendio da cidade do século XVI

Rúa Travesa

00:00 h

Espectáculo de lume e malabares “Errantes” por conta da compañía TROULA Animación.

Praza da Constitución

18.00-22.00 h

Espectáculos varios

Servizo de localización de nenos/as perdidos/as

Praza dos Irmáns García Naveira.

11.00 h

Apertura das paradas

11:00-14:00 e 18:00-22:00 h

RECUNCHO INFANTIL

Praza dos Irmáns García Naveira

11:00-14:00 e 18:00-22:00 h

CAMPAMENTO MEDIEVAL

Cantón Claudino Pita

12:00 h

Pasarrúas de MÚSICOS, CÓMICOS e MALABARES e do grupo de teatro LA RECUA

Feira

12:30 h

Actuación do MAGO GONZÁLVEZ

Praza da Constitución

12:30 h

Actuación de KOTE MALABAR

Adro de Santa María

13:30 h

Chegada dos mouros ao mando de Yussuf Hammar

Praza da Constitución

17:00 h

Apertura das paradas

19:00 h

Revolta irmandiña

20:00 h

Actuación de KOTE MALABAR

Praza da Constitución

20:00 h

Actuación do MAGO GONZÁLVEZ

Adro de Santa María

24:00 h

Espectáculo de pirotecnia, zancudos, lume e DANZA DOS MORTOS por conta do grupo de teatro LA RECUA.

Praza da Constitución

11:00-14:00 e 18:00-22:00 h

Espectáculos varios

Feira

Servizo de localización de nenos/as perdidos/as

Praza dos Irmáns García Naveira

11:00 h

Apertura das paradas

Igrexa de Santiago

11:00-14:00 e 18:00-22:00 h

RECUNCHO INFANTIL

Praza dos Irmáns García Naveira

11:00-14:00 e 18:00-22:00 h

CAMPAMENTO MEDIEVAL

Cantón Claudino Pita

12:00 h

Xogos populares e tradicionais para nenos e nenas

Praza da Constitución

12:30 h

Actuación de KOTE MALABAR

Praza da Constitución

12:30 h

Actuación do MAGO GONZÁLVEZ

Adro de Santa María

13:30 h

Escena da expulsión dos leprosos

Praza dos Irmáns García Naveira

17:00 h

Apertura das paradas

18:00 h

Torneo Medieval a cabalo

Praza dos Irmáns García Naveira

20:00 h

Actuación do MAGO GONZÁLVEZ

Praza da Constitución

20:00 h

Actuación de KOTE MALABAR

Adro de Santa María

23:00 h

Espectáculo por conta do grupo de teatro LA RECUA

Praza da Constitución

11:00-14:00 e 18:00-22:00 h

Espectáculos varios

Servizo de localización de nenos/as perdidos/as

Praza dos Irmáns García Naveira